Skrawek nieba

Tłumaczenie: Anna Bieńkowska
Cykl: Słodkie Magnolie (tom 2) | Seria: New York Times Bestselling Authors: Romans
Wydawnictwo: Harlequin
Slice of Heaven
harlequin, miłość, romans
Klaudia

Dana Sue i Ronnie byli parą od szkoły średniej, potem przez wiele lat uchodzili za wzorowe małżeństwo. Aż do zdrady Ronniego, której Dana Sue nie umie wybaczyć. Po rozwodzie skupia się na pracy i wychowaniu nastoletniej córki Annie. Szybko odnosi finansowy sukces, jej restauracja zyskuje sławę. Jednak kłopoty ze zbuntowaną córką zaczynają ją przerastać. Jest tak zdesperowana, że zapomina o dumie i prosi o pomoc byłego męża.

źródło opisu: http://www.matras.pl/skrawek-nieba-182167.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/skrawek-nieba-182167.html

emily176 | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Nie urzekła mnie ta książka. Historia może miła lecz bez fajerwerków. Dana Sue mnie drażnila. Anoreksja to okropna horoskop a walka z nią nie jest łatwa. To przesłanie wyłania się z opowieści. Rodzina i przykaviele są najlepszym wsparciem z przeciwnościami losu.

Marlena | 2018-05-20

Książka „Skrawek nieba” porusza bardzo trudny temat zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Inaczej rzecz ujmując: zarówno dla chorych jak i wspierających ich osób. To anoreksja – choroba dość powszechna wśród młodych dziewcząt w dzisiejszych czasach. To choroba ciała, ale przede wszystkim umysłu, z którą bardzo ciężko jest walczyć. To także książka o zdradzie i wybaczaniu. O obwinianiu się nawzajem, ale i o wielkiej trosce i niepokoju o najbliższych. O ogromnym samozaparciu w dążeniu do celu i wzajemnym motywowaniu się dla dobra przyjaciół. Ale przede wszystkim „Skrawek nieba” to książka o pięknej, romantycznej miłości, która zwycięża pokonując najcięższe przeszkody.

książek: 2084
Julka | 2018-03-24
Przeczytana: 24 marca 2018

"SKRAWEK NIEBA" - to całkiem niezła opowieść o problemach współczesnej amerykańskiej rodziny z małego miasteczka Serenity, gdzie wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. Główną bohaterką jest Dana Sue, która - po rozstaniu z wiarołomnym mężem - mocno wspierana przez dwie przyjaciółki, samotnie wychowuje nastoletnią Annie i realizuje się zawodowo, zakładając małą restaurację i odnosząc finansowy sukces. Jednak skutki zdrady i rozwodu mają zgubny wpływ na zdrowie Dany Sue i jej córki, do tego stopnia, że pewnej nocy Annie zostaje odwieziona do szpitala w stanie zagrażającym życiu z powodu zatrzymania akcji serca i skrajnego wyniszczenia organizmu. W tej sytuacji Dana schowała urazę i dumę, i zadzwoniła do byłego męża, przebywającego od dwóch lat w innym mieście, z informacją o stanie zdrowia ich dziecka.
Ciężka choroba Annie sprawiła, że rodzina zjednoczyła się i wspólnie z lekarzami podjęła walkę o życie dziewczyny, do czego włączyli się jej przyjaciele.
Czy chora Annie...

pe_agata | 2015-08-31

Przyjemna, lekka lektura, którą szybko się czyta. Polecam na jesienne wieczory!

natajlia | 2014-07-24
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 22 lipca 2014

Rozstanie rodziców, miłość do chłopaka, który uważa Cię za przyjaciółkę, lub co gorsze młodszą siostrę, to właśnie doprowadziło Annie do anoreksji- problemu dotyczącego tak wielu nastolatek. "Skrawek nieba" prezentuje dokładnie taki obraz. Jest to książka, która ukazuje drogę szesnastolatki borykającej się z tą chorobą. Książka pokazuje jak ciężko jest z niej wyjść, lecz wszystko jest możliwe dzięki wsparciu rodziny, jak i przyjaciół, którzy dzielnie wspierają dziewczynę. Zaburzenia odżywiania sprawiają, że rodzina jednoczy się i wspólnie pragnie dążyć do wyjścia z całej tej sytuacji.

bewelka86 | 2014-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2014

Całkiem niezła opowieść o problemach współczesnej amerykańskiej rodziny.
Dana Sue jest rozwódką, która wychowuje nastoletnią córkę. Po odejściu od niewiernego męża, Dana Sue jakoś poukładała sobie życie, wydaje się też, że dobrze sobie radzi jako samotna matka. Jednak do czasu, gdy Annie traci przytomność podczas wieczoru z przyjaciółkami. Nastolatka zostaje przewieziona do szpitala i tylko dzięki szybkiej interwencji przyjaciółek i matki udaje się ją uratować. Annie cierpi na zaburzenia odżywiania, a konkretnie na anoreksję. Przyczyna choroby tkwi w rozwodzie rodziców. Zrozpaczona Dana Sue telefonuje do byłego męża i zawiadamia go o złym stanie córki. Czy Annie uda się przezwyciężyć swoje problemy i poprawić relacje z obojgiem rodziców? Na to pytanie odpowiedź poznacie czytając "Skrawek nieba" Sherryl Woods.

Książkę czyta się bardzo szybko - niewątpliwie ma na to wpływ spora czcionka i stosunkowo niewielka objętość powieści. Autorka porusza kilka ważnych problemów, z jakimi...

Tea | 2014-02-14

Recenzja ukazała się na www.kreatywna-alternatywa.blogspot.com

Po małym maratonie z fantastyką (sześć książek pod rząd) stwierdziłam, że potrzebna jest mi książka na typowe odmóżdżenie. Mój wybór padł na ‘Skrawek nieba’ Sherryl Woods, należący do serii zatytułowanej Stalowe Magnolie – opowiadającej o perypetiach trzech przyjaciółek: Maggie, Helen oraz Dany Sue. Część, która wpadła mi w dłonie, nawiasem mówiąc druga w całym cyklu, skupia się w szczególności na ostatniej z wyżej wymienionych postaci. Wiem, że zaczęłam może nie „pobożnemu”, niemniej jednak nie jestem pewna, czy sięgnę po pierwszą część serii. ‘Skrawek nieba’, chociaż jego przeczytanie zajęło mi na dobrą sprawę podróż na uczelnie i z powrotem, wymęczył mnie do tego stopnia, że nie mam chęci na bliższe poznanie Maggie, o której opowiada pierwszy tom trylogii zatytułowany ‘Skrawek nadzei’.

Od czego by tu zacząć? Może od bohaterów ‘Skrawek nieba’ wciąż oscyluje przy życiu rodziny Sullivan: Dany Sue, Ronniego oraz ich...

Justyna | 2013-12-07
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Ktoś może powiedzieć, że to zwykła powieść obyczajowa, bez rewelacji, aczkolwiek na mnie wpłynęła inspirująco, gdyż znalazłam w niej pewne odniesienia do swojego życia i problemów, gorąco polecam :)

Magdalena Paź | 2013-11-07
Przeczytana: 21 października 2013

Dana Sue jest całkowicie zabsorbowana prowadzeniem swojej restauracji i nie ma czasu dla córki. A Annie ma coraz większe problemy ze zdrowiem i ukrywa to przed wszystkimi. Nie je i bardzo skutecznie to ukrywa. Jest na skraju wyczerpania mimo to nadal się odchudza. Jej choroba jest wynikiem buntu przeciw rozwodowi rodziców i odejściu ojca, ale także przeciw matce, która jest gruba i nie dba o siebie. Annie myśli, że jej ojciec – Ronie właśnie dlatego zdradził Danę Sue. A przecież byli ze sobą tak długo – od liceum. Jeden błąd przekreślił wszystko.
Pewnego wieczoru podczas spotkania z przyjaciółkami Annie traci przytomność. Tylko dzięki ich trzeźwemu myśleniu i szybkiej reakcji Annie udaje się przeżyć. Trafia do szpitala gdzie zostaje przywrócona akcja serca. Przez całą noc trwa walka o jej życie. Udaje się. Za namową przyjaciółek Dana Sue dzwoni do byłego męża, z którym nie widziała się od rozwodu, i informuję go o wszystkim. Ten natychmiast przyjeżdża, postanawia zostać na zawsze i...