Wszystkie moje randki

Wydawnictwo: HarperCollins
This Matter of Marriage
miłość, uczucia, przyjaźń
Barbara

Hallie nie cieszy tytuł Kobiety Roku, przyznany jej przez Izbę Handlową. Wolałaby ułożyć sobie życie osobiste - wyjść za mąż i urodzić dziecko. Jednak by zrealizować ten plan, musi znaleźć odpowiedniego partnera. Nie czeka biernie na uśmiech losu, jest na to zbyt zdesperowana.. Zaczyna się odchudzać, zapisuje się do biura matrymonialnego. W ferworze zajęć ledwie zauważa, że do sąsiedniego domu wprowadza się przystojny Steve. Niestety wszystkie kolejne randki Hallie okazują się katastrofą. Dobrze chociaż, że Steve, z którym powoli się zaprzyjaźnia, chętnie wysłuchuje jej zwierzeń, udziela rad, ratuje z opresji?

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

klaudiabla2 | 2013-05-09
Przeczytana: 26 marca 2013

: Hallie pewnego dnia zaczyna odczuwać tęsknotę za rodziną, macierzyństwem. Ma już swoje lata i pragnie założyć rodzinę. Podejmuje akcję małżeństwo, zaczyna się odchudzać i umawiać na randki. Czeka ją jednak wiele niepowodzeń, które z chęcią wysłuchuje niedawno poznany nowy sąsiad Steve. Czy kobieta spełni swoje marzenia?
Nie wiem jak wy, ale ja bardzo lubię czytać takie książki. Od początku do końca wiadomo jak to wszystko się skończy, a i tak czytałam z wielką przyjemnością. Chociaż autorka próbowała trochę namieszać w fabule przez co czasami miałam małe wątpliwości. Bohaterowie nie zostali dość dobrze wykreowani, ale nie o to chodzi w takich książkach. Mają być lekkie, niezobowiązujące. Ważne, że w ogóle coś czytamy. Język jest lekki, prosty i przyjemny. Czytając o kolejnych randkach zdesperowanej Hallie czasami śmiałam się w głos.

Viper | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Książka, której zakończenie zna się po kilkunastu przeczytanych stronach. Jeśli sięgacie po tę książkę, to polecam nie czytać streszczenia fabuły, bo dojdziecie do powyższego wniosku od razu, bez jej otwierania.
Hallie i Donna są do siebie podobne, ale zdecydowanie bardziej z nich dwóch denerwuje mnie główna bohaterka. Lubię, kiedy postać, która ma konkretne cele, dąży do nich sumiennie, natomiast Hallie oprócz tego, że jest naiwna(zupełnie tak samo jak Steve), to jeszcze rezygnuje z nich raz po raz, co zdecydowanie zniechęciło mnie w którymś momencie do dalszego czytania. Musiałam odłożyć tę książkę na jeden dzień, żeby wrócić do niej, kiedy miałam nieco więcej cierpliwości.
Ogółem, była lepsza od wypożyczonej równocześnie "Za milion dolarów", ale i tak niczym mnie nie zaskoczyła, stąd tak niska ocena.

Ewa | 2011-04-10
Przeczytana: kwiecień 2011

Są takie książki, w przypadku których już po lekturze kilku pierwszych stron czytelnik jest w stanie przewidzieć ich zakończenie. Do tego rodzaju pozycji należą także "Wszystkie moje randki". Mimo to, iż doskonale wiemy jak rozwinie się akcja, miło się je czyta :) coś jednak jest w tej typowo babskiej literaturze, dzięki której można oderwać się od rzeczywistości, w której zawsze pojawia się happy end. Polecam wszystkim kobietom, zarówno tym młodszym, jak i tym trochę starszym - historia spisana przez Debbie Macomber to świetny sposób na relaks ! :)

ksiazkoholiczka | 2015-02-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: październik 2014

Książka w sam raz na gorszy humor. Napisana lekkim, zabawnym językiem z happy endem.

aannaa | 2013-08-11
Przeczytana: 2009 rok

podobała mi się

Paula | 2013-10-05

Lekka książka na plaże... tyle...

roowna | 2016-11-06
Halina | 2016-08-31