9788376420678
prawo, administracja
biznes, finanse

Dynamika prawa administracyjnego, jego związki z polityką, a przede wszystkim członkostwo Polski w Unii Europejskiej wymusiły znaczące zmiany w obszarze prawa administracyjnego - w sferze jego stanowienia i stosowania. Zmianie uległy też niektóre instytucje ustrojowe i wiele rozwiązań prawnych, m.in. weszła w życie nowa ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. Pewne pojęcia nabrały nowego szczególnego znaczenia, ukształtowały się nowe zasady mające wpływ na działanie administracji publicznej.

Uwzględniono je w zaktualizowanym wydaniu podręcznika, rozszerzając ponadto jego treści o problematykę dobra wspólnego, zasady solidarności społecznej, ochrony godności człowieka, dobrej administracji. Poprzednie wydanie tego opracowania zostało nagrodzone w konkursie na najlepszy podręcznik akademicki Uniwersytetu Łódzkiego.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.difin.pl/

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/