Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Il segreto di Padre Pio e Karol Wojtyla
religia
Adr05

Spotkali się po raz pierwszy w 1948 r. kiedy Karol Wojtyła, młody ksiądz studiujący w Rzymie, udał się po raz pierwszy San Goivanni Rotondo, by poznać Ojca Pio, tego tajemniczego zakonnika ze stygmatami. W 1962 r. Wanda Półtawska, od wielu lat znajoma Wojtyły, zachorowała na nowotwór. Nadzieje na przeżycie były nikłe. Przyszły papież, wtedy jeszcze biskup Krakowa, nie zawahał sie napisać do...

W 1962 r. Wanda Półtawska, od wielu lat znajoma Wojtyły, zachorowała na nowotwór. Nadzieje na przeżycie były nikłe. Przyszły papież, wtedy jeszcze biskup Krakowa, nie zawahał sie napisać do Ojca Pio, który oświadczył profetycznym tonem: „Jemu nie wolno odmówić”. Kobieta cudownie pwróciła do zdrowia, a Wojtyła wysłał poruszający list z podziękowaniem.

Od tamtej chwili między zakonnikiem ze stygmatami a Papieżem Polakiem powstała serdeczna więź...

Autor stara się odrzucić wszystkie legendy, w które obrosło znaczące spotkanie przyszłego Papieża Jana Pawła II i Ojca Pio, dociera do świadków wydarzeń i ukazuje, na czym polegała ta niezwykła duchowa łączność obu wielkich postaci Kościoła

Osią książki jest spotkanie Karola Wojtyły i Zakonnika ze stygmatami w 1948 r., kiedy młody polski ksiądz studiujący w Rzymie udał się do San Giovanni Rotondo.

Drugim ważnym elementem, na którym skupił się Tornielli, a który połączył te postaci, jest cudowne uzdrowienie Wandy Półtawskiej na prośbę Wojtyły za pośrednictwem Ojca Pio.

Czytelnik znajdzie tu też odpowiedź na pytanie, dlaczego Papieżowi była tak bardzo bliska postać i duchowość Ojca Pio i jaki wpływ ta więź miała na przyspieszenie blokowanego przez lata jego procesu kanonizacji.

Historia cudownego uzdrowienia Wandy Półtawskiej za wstawiennictwem Ojca Pio na prośbę Karola Wojtyły i opatrzona wstępem samej uzdrowionej!

Andrea Tornielli - znany watykanista, włoski dziennikarz („Il Giornale”), współpracuje z wieloma międzynarodowymi czasopismami jest autorem licznych publikacji na temat współczesnej problematyki Kościoła.

źródło opisu: http://ksiegarniamaryja.pl/tajemnica-ojca-pio-i-ka...(?)

źródło okładki: http://ksiegarniamaryja.pl/tajemnica-ojca-pio-i-ka...»

BookReader | 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

Obie te wielkie postacie są bardzo bliskie mojemu sercu. Z osobą Ojca Pio zetknąłem się kilka lat temu i od tamtej pory trwa moja wielka fascynacja jego osobą, miłość i szacunek. Święty ten wywrócił moje życie do góry nogami, pomógł mi wiele rzeczy zrozumieć, dzięki czemu na wiele spraw patrzę teraz w inny sposób.
Książka ta jest bardzo konkretną, porządną pracą, opartą na dokumentach, relacjach i świadectwach. Przedstawiona jest tu historia więzi i przyjaźni Świętego Zakonnika i Świętego Papieża. Przyjaźni, która zaczęła się wiele lat przed wyborem Karola Wojtyły na następcę Świętego Piotra.
Książka krótka, ale zdecydowanie warta uwagi. :)

Jola_St | 2017-11-29
Na półkach: Przeczytane, 2017