Pod górę

Wydawnictwo: Czarno na Białym
joly_fh

Młoda polska dziennikarka postanawia wjechać rowerem na najwyższy szczyt Europy, na który prowadzi - jak obiecują przewodniki - ścieżka rowerowa. Rzeczywistość okazuje się jednak inna od tej opisywanej w książkach i na portalach internetowych. Ale czy mniej fascynująca? Żeby się przekonać, warto przeczytać niesamowite wspomnienia CheEvary z wyprawy.

źródło opisu: Czarno na białym, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwocnb.pl/o/jedna_ks/13/pod-gore/

byrcyn11 | 2018-09-20
Przeczytana: 20 września 2018

To nie były te emocje, ten dreszczyk, ta adrenalina - co w historii samotnego opłynięcia świata najtrudniejszą drogą ("Zew oceanu"). Nie ta skala czyhających niebezpieczeństw, choć "cnota" autorki była w niebezpieczeństwie, ale amatorzy ... - nie wiedzieli z kim tańczą ;)
Tu była ciężka harówka jazdy rowerem z przyczepką w terenie górskim, lub drogami o dużym natężeniu ruchu bez pasa dla rowerów, z czego cieszyli się Hiszpanie namiętnie trąbiąc na Ewcię.
Ale autorka, to z charakteru uparty kozioł i według mojego mniemania, najważniejszą rzeczą z tej samotnej wyprawy, było pokazać całemu światu, że dam radę (większość maratończyków, triatlon-owców, czy wspinaczy wysokogórskich ma tą samą przypadłość) i dała. Choć pod koniec stwierdziła szczerze, że lepiej jest się z kim dzielić spostrzeżeniem; aaach - jak tu pięknie.
Oczywiście zaletą takich wypraw oprócz wspaniałych krajobrazów i zwiedzania magicznych miast, jest poznawanie ludzi i miejscowych zwyczajów. Według relacji pani Ewy,...

Jula | 2016-04-15
Przeczytana: 17 października 2015

Opinia na blogu: http://idayvuelta-jula.blogspot.com/2015/11/zapach-pergaminu-12-cheevara-w-hiszpanii.html

RAFFA | 2014-11-25

Napisana ze swadą relacja z rowerowej samotnej podróży dziewczyny, której można pozazdrościć odwagi, charakteru i poczucia humor. Zabawne!