rozwiń zwiń

Czarno na Białym
2014-11-29
2014-11-29
kolarstwo rowery podróż rowerowa

Niestety, poległam, nie dosłuchując audiobooka do końca. Wymiękłam właściwie po kilku rozdziałach. Według mnie - ta pozycja dowodzi, że niekoniecznie każdy bloger powinien wydawać książkę. Choć Ewa Kołodziej wydaje się być postacią interesującą, opowieść znudziła mnie śmiertelnie. Liczyłam na opisy interesujących perypetii podczas wyprawy, dostałam nużący opis stanów emocjonalnych, zachowań i przeżyć wewnętrznych bohaterki. Przepraszam, ale dla mnie za mało cukru w cukrze. Szkoda.

To nie były te emocje, ten dreszczyk, ta adrenalina - co w historii samotnego opłynięcia świata najtrudniejszą drogą ("Zew oceanu"). Nie ta skala czyhających niebezpieczeństw, choć "cnota" autorki była w niebezpieczeństwie, ale amatorzy ... - nie wiedzieli z kim tańczą ;)
Tu była ciężka harówka jazdy rowerem z przyczepką w terenie górskim, lub drogami o dużym natężeniu ruchu bez pasa dla rowerów, z czego cieszyli się Hiszpanie namiętnie trąbiąc na Ewcię.
Ale autorka, to z charakteru uparty kozioł i według mojego mniemania, najważniejszą rzeczą z tej samotnej wyprawy, było pokazać całemu światu, że dam radę (większość maratończyków, triatlon-owców, czy wspinaczy wysokogórskich ma tą samą przypadłość) i dała. Choć pod koniec stwierdziła szczerze, że lepiej jest się z kim dzielić spostrzeżeniem; aaach - jak tu pięknie.
Oczywiście zaletą takich wypraw oprócz wspaniałych krajobrazów i zwiedzania magicznych miast, jest poznawanie ludzi i miejscowych zwyczajów. Według relacji pani Ewy, Katalończycy to wyniośli, nabzdyczeni i milczący ludzie nie skorzy do pomocy, przez co straciłem całą sympatię (walka o niepodległość) do tego narodu.
Dla miłośników turystyki i przygód.

Opinia na blogu: http://idayvuelta-jula.blogspot.com/2015/11/zapach-pergaminu-12-cheevara-w-hiszpanii.html

Napisana ze swadą relacja z rowerowej samotnej podróży dziewczyny, której można pozazdrościć odwagi, charakteru i poczucia humor. Zabawne!

Dodaj cytat z książki Pod górę