Rozmowy z wiecznością

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzieje Gnozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Brama
gnoza
LiliMadlene

Człowiek od wieków pyta o swoją przyszłość, z tych pytań zrodziły się korzenie naszej kultury i cywilizacji. W pierwszym tomie „Dziejów Gnozy" R. Temple podjął się rozwikłania tajemnic funkcjonowania wyroczni starożytnych Greków, Etrusków i Chińczyków. Książka ta stara się wniknąć w sekretne uzyskiwanie informacji o przyszłości ludzi i nardów. Sława greckiej instytucji sybilli (wieszczej...

Sława greckiej instytucji sybilli (wieszczej kapłanki) przetrwała do naszych czasów, natomiast wróżenie z wnętrzności uległo prawie całkowitemu zapomnieniu.
Praca badawcza dotycząca tych problemów ma charakter unikalny. W kolejnym rozdziale rozmów z wiecznością możemy zapoznać się z pierwszym w języku polskim solidnym opracowaniem chińskiej wyroczni i-Ching. Ostatni rozdział dotyczy zjawiska pęknięć heksagonalnych, które ilustrują określone prawa kosmiczne.

źródło opisu: Brama, 1991

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/