W kręgu antropologii i psychologii społecznej

Seria: Nowy Sympozjon
Wydawnictwo: Czytelnik
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Sztukmistrz

W tomie W kręgu antropologii i psychologii społecznej Gehlen wyjaśnia swoistość człowieka-charakteryzującego się niedostatkiem narządów i instynktów, nieprzystosowaniem do środowiska naturalnego-jako istoty otwartej na świat, twórczej, której działanie umożliwia trwanie i rozwój gatunku ludzkiego. A także tłumaczy, w jaki sposób "społeczne usankcjonowane wzory zachowań", czyli instytucje, wpływają na myśli, uczucia i postępowanie jednostki. Studia Gehlena należą do prekursorskich osiągnięć w dziedzinie kompleksowego naukowego rozumienia filozoficznego, antropologicznego i socjologicznego poznania.

Naz | 2016-09-08

Antropologia filozoficzna zmieniła moje życie kilka lat temu, głównie właśnie za sprawą Gehlena. Świetny autor, książka bardzo przystępna i rewolucyjna dla tych, którzy nie mieli dotąd do czynienia z myśleniem o człowieku jako upośledzonym zwierzęciu.