Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: G+J
8389019604
historia
elfijka

Książka przedstawia pierwszych mieszkańców Ameryki Północnej, od Innuitów z arktycznej Kanady do Indian Pueblo z południowych pustyń. Objaśnia tajemnice ludzi i wierzeń, życia, śmierci, Kosmosu, odwieczne związki między światem materialnym a światem duchów. Omawia święte symbole Indian, ich ozdoby, obyczaje, sztukę wojenną i mitologię. Ukazuje osiągnięcia tubylczych ludów i bogate dziedzictwo, jakie przejęli od nich późniejsi mieszkańcy indiańskich ziem. Zawiera znakomite kolorowe zdjęcia.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.matras.pl/indianie-zycie-legendy-i-sztuka.html