Krytyka Polityczna 31-32: Wstyd

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
czasopisma
Fox Mulder

Wiek XX był wiekiem strachu, XXI jest wiekiem wstydu. Nie boimy się już, że umrzemy z zimna, częściej wstydzimy się, że na coś nas nie stać. Wszyscy się wstydzą, właśnie dlatego siła należy do bezwstydnych. Jak wstydu używano w III RP? Czego (nie) wstydzą się ukraińscy oligarchowie? Dlaczego Kafka przestał jeść mięso? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy w najnowszym numerze...

Jak wstydu używano w III RP? Czego (nie) wstydzą się ukraińscy oligarchowie? Dlaczego Kafka przestał jeść mięso? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy w najnowszym numerze kwartalnika „Krytyka Polityczna”. Wśród autorów m.in. Sławomir Sierakowski, Jonathan Safran Foer, Michał Bilewicz, Oleksij Radynski, Gil Hochberg, Jakub Majmurek. Oprócz tego polecamy rozmowy z pochodzącym z Ghany filozofem Kwame Anthony Appiahem, niemieckim socjologiem Clausem Offe, antropolożką fotografii Ariellą Azoulay i Krzysztofem Michalskim.

Przedstawiamy też niepublikowaną dotąd w Polsce twórczość Leslie Kaplan, dramat Krzysztofa Tomasika o „kłamstwie konopnickim”, zdjęcia Marcina Kalińskiego i Tomasa Rafy, a także komiks historyczny Ryszarda Dąbrowskiego i Jasia Kapeli oraz kolejną część dziennika Cezarego Michalskiego.

Miłej lektury! Nie wstydźcie się!

źródło opisu: www.krytykapolityczna.pl

źródło okładki: www.krytykapolityczna.pl

• Poza kontrolą
  • Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
  • Czart
  • Wilczerka
  • Frankly in Love
  • Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Chmura
  • Zakon Drzewa Pomarańczy
Poza kontrolą
Kathryn Croft

0 (0 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

7,88 (8 ocen i opinii)
Nierozłączki. Lilka i Pestka biją rekord świata
Annie Barrows

8 (5 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

7 (2 ocen i opinii)
Chmura
Claudia Pietschmann

Kasztanowy ludzik
Soren Sveistrup

7,6 (134 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Samantha Shannon

8,08 (110 ocen i opinii)
MałyAlbert | 2013-11-02
Przeczytana: sierpień 2013

Właściwie to mamy trzy pokrewne pojęcia: strach, wstyd i poczucie poczucie winy. Każdy z tych stanów emocjonalnych jest podatny na manipulację, tyle że w różnym stopniu.