Forbidden Boy

Wydawnictwo: HarperTeen
angielski
HouseOfReaders

Julianne's Summer Rules: Finish all art projects by August Survive summer job surrounded by cute boys Hit the beach every day Avoid the new neighbors (even though their son is hot!) When Julianne falls for Remi at a bonfire party, her summer is off to a perfect start. Sure, her obnoxious new neighbors are muscling her family off their beachfront property, but she has weeks of fun in the...

Julianne's Summer Rules:
Finish all art projects by August
Survive summer job surrounded by cute boys
Hit the beach every day
Avoid the new neighbors (even though their son is hot!)

When Julianne falls for Remi at a bonfire party, her summer is off to a perfect start. Sure, her obnoxious new neighbors are muscling her family off their beachfront property, but she has weeks of fun in the sun to look forward to, a painting to finish, and an amazing guy to get to know. Then Jules discovers that her awful new neighbors are Remi's parents. That makes him a forbidden boy—but she can't seem to let him go. What do you do when your worst enemy is also the boy of your dreams?

źródło opisu: HarperTeen Publishers, 2008

źródło okładki: http://www.harperteen.com