poezja
Pani Nikt

"Ostatnio jest się wzruszonym, otrzymując produkt tak wysokiej jakości, wykonany z życzliwą myślą o kliencie i bez robienia sobie z niego jaj. Przyjmując, że najwięcej wartościowej poezji napisano w II połowie XX wieku, można się tylko cieszyć, że Czerkasow kontynuuje ten proceder z troską o renomę firmy. Jego wiersze nie wspinają się na poziomy zawrotne, ale panuje w nich nader przyjemna przygodowość – jak w czasie przeglądania starej książki z dzieciństwa, kiedy majaczy w głowie zaledwie zarys akcji, ale za to na ilustracjach dostrzega się więcej szczegółów. Gdy jeden głos zamiera, pojawia się drugi, i tak dalej, czytelnik pozostaje w świetle pytań, przezornie już nie troszcząc się o nic więcej. Czerkasow wie, co robić, by wytworzyć iluzjonistyczny pozór bycia rozumianym na porządnie już w kulturze ugruntowanych zasadach, każących traktować aporię jako oczywisty, bezpieczny punkt orientacyjny." (Adam Wiedemann)

źródło opisu: http://wydawnictwo.wbp.poznan.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo.wbp.poznan.pl/