In. Budapeszt

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kolekcja przewodników IN". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Agora SA
Budapeszt, Węgry, przewodniki, miasta
joly_fh

Przewodnik wskazuje miejsca, w których można poczuć klimat tej wspaniałej metropolii, poznać życie jej mieszkańców, a na koniec dnia zrelaksować się i odpocząć. Otwiera drzwi restauracji, które kuszą zapachami rodzimej kuchni i cieszą oczy wyrafinowanym wystrojem. Oprowadza po najmodniejszych klubach i sklepach podobnych do kameralnych galerii lub stylowych salonów. Przedstawia luksusowe hotele, które będą gwarancją naszego komfortu i spokojnego wypoczynku.

Nasz przewodnik nie zawiera zbędnych informacji, lecz tylko takie, które są przydatne nowoczesnemu turyście. Znajdują się w nim opisy wartych odwiedzenia miejsc, adresy rekomendowanych lokali, godziny ich otwarcia, ceny oferowanych usług oraz adresy stron internetowych z wyszczególnieniem zakresu oferty.Wraz z tą nowoczesną publikacją dotrzemy m.in. do jednego z największych spa w Europie – kąpieliska Széchenyi, w którego skład wchodzi 15 basenów – 12 dość intymnych z ciepłymi i zimnymi wodami termalnymi oraz 3 zazwyczaj pełne miłośników pływania, i czterogwiazdkowego hotelu Art’otel, którego pokoje i inne pomieszczenia zdobi ok. 600 prac wybitnego amerykańskiego artysty Donalda Sultana. Nie ominiemy rozrywkowo-gastronomicznego lokalu Tranzit Art Café, znajdującego się w zabytkowym budynku dawnego dworca autobusowego, ani sklepu Nanushka z kreacjami znanej na całym świecie Sandry Sándor – projektantki, która ubierała takie sławy jak Charlize Theron, Blake Lively, Selma Blair i Lucy Liu.
Wszystkie interesujące miejsca zaznaczone są na planach zamieszczonych na początku każdego rozdziału i dokładnie opisane w dwóch językach – polskim i angielskim.

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: www.kulturalnysklep.pl