USA. Cuda świata. 100 kultowych rzeczy, zjawisk, miejsc

Cykl: Cuda świata (tom 6)
Wydawnictwo: New Media Concept
podróże, turystyka, cuda świata, USA
Kornelia

"Cuda Świata" to ekskluzywna kolekcja 25 albumów. Każdy z nich to wyczerpująca i barwna publikacja przybliżająca czytelnikowi kraj, jego kulturę oraz najważniejsze miejsca i obiekty z prestiżowej listy Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Każdy tom kolekcji zawiera opis 100 najważniejszych zjawisk, miejsc, rzeczy, które tworzą niepowtarzalny klimat przedstawianego państwa. Czytelna chronologia i łatwa nawigacja oraz unikalne zdjęcia, najbardziej aktualne i różnorodne informacje, których dotąd trzeba było szukać w wielu odrębnych publikacjach, oraz wysoki poziom edytorski wydania wyróżnia kolekcję i czynią ją niezwykle atrakcyjną i unikalną dla wszystkich miłośników podróży, historii świata i ludzkości. Tomy podzielone zostały na działy: Perły architektury, Magia przyrody, Skarby kultury, Ludzie i styl życia.

źródło opisu: www.selkar.pl

źródło okładki: www.selkar.pl

kinkiet | 2016-05-04
Przeczytana: 03 maja 2016

Nabyłam tę książkę za 6.99 zł w taniej księgarni w nadziei, iż w tym roku mi się przyda. Po lekturze mogę stwierdzić, że był to zakup bardzo udany. Stanowić on może dobry wstęp do poznania USA. Znalazłam tu bowiem opisy 100 zagadnień związanych z tym państwem, podzielanych wg schematu architektura-przyroda-tradycja-styl życia. O kilku z nich nie miałam pojęcia (np. Taos Pueblo, Wielkie Słone Jezioro), inne znałam tylko z nazwy (Dolina Śmierci, Yosemite itp.), albo miałam chaotyczną wiedzę - Independence Hall. Sporo się więc dowiedział, a na dodatek zaostrzyłam apetyt na więcej (nie tylko na USA, kupiłam z tej serii również Chiny i Brazylię). Teraz mogę się zagłębiać w poszczególne regiony w nadziei, iż wiedzę tę wykorzystam w tym roku.

piotrek_mx | 2016-09-23
Przeczytana: 27 września 2016