Magiczny piesek. Zielone siodło

Tłumaczenie: Roman Higersberger
Cykl: Magiczny piesek (tom 1)
Wydawnictwo: Hachette
Magic Puppy. A New Beginning

Emilka uwielbia jeździć konno. W każdej wolnej chwili odwiedza stadninę Zielone Siodło i marzy o tym, żeby mieć własnego konia. Niestety, nie jest to takie proste. Pewnego dnia spotyka Burzę - małego pieska o ciemnoniebieskich oczach i niezwykłych umiejętnościach. Od tej chwili ma nowego przyjaciela, ale czy jej marzenie się spełni?

źródło opisu: Hachette, 2013

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Skoro już sięgnęłyśmy po serię "Magiczny kotek" wydawnictwa Hachette, to oczywiście musiałyśmy także zerknąć o czym jest "Magiczny piesek". I tu nie czekała nas tym razem żadna niespodzianka, bo jak się okazało jest ona napisana w zasadzie tak samo jak ta poprzednia. A obie należą do kategorii, którą wydawnictwo w swym katalogu nazwało "Magiczny klub".

W ksiązce "Zielone siodło" bohaterem jest piesek. Ale jak się oczywiście domyślacie, to tylko pozory. Bo skoro jest on magiczny, to coś musi się za tym kryć. I nie mylicie się. Po raz kolejny mamy okazję obcować z zaczarowanym członkiem rodziny królewskiej z innego - magicznego świata. A Burza to samotny mały wilczek, który musiał uciekać przed Cieniem. Okrutnym samotnym wilkiem, który zabił już jego ojca i braci, oraz ranił matkę. Jego ugryzienie jest trujące, więc Burza, by ratować skórę oraz przeczekać trudny okres - pod postacią szczeniaczka przeniósł się do naszego świata w nadziei, że tu zdoła się ukryć. Kiedyś wróci w...

Magda | 2018-01-30
Na półkach: 2018, Przeczytane