American surreal

9780867197099
albumy
angielski
Lalkarka

This is the latest collection of paintings by one of contemporary surrealism's most influential artists. American Surreal picks up where Dreamland, Schorr's previous bestselling collection of mind- bending paintings, left off. The viewer can look forward to countless hours of eye bulging investigative thought while examining the impeccably rendered subject matter that has become the hallmark of Schorr's outrageous vision.

źródło opisu: lastgasp.com

Lalkarka | 2013-05-05