Koń. Poradnik miłośnika

Bellona
2006-01-01
2006-01-01
koń konie jazda konna

Okładka książki Balsam dla duszy nastolatka Jack Canfield, Mark Victor Hansen, Kimberly Kirberger
Balsam dla dus... Jack Canfield, Mark...
Okładka książki Wolę umrzeć, niż przytyć. Jak zrozumieć i pokonać anoreksję i bulimię Ira M. Sacker, Marc A. Zimmer
Wolę umrzeć, n... Ira M. Sacker, Marc...
Okładka książki Zaklinacz psów Cesar Millan, Melissa Jo Peltier
Zaklinacz psów Cesar Millan, Melis...

Poradnik zawierający podstawowe informacje o koniach. Nie jest to książka dla osób chcących pogłębić wiedzę o jakieś zaawansowane informacje. Raczej to poradnik z podstawowymi informacjami.
Książka raczej dla osób zaczynających spotkanie z tymi niesamowitymi istotami.

Książka raczej dla osób zaczynających spotkanie z tymi niesamowitymi istotami.

Książka obowiązkowa dla każdego miłośnika koni! Szczególnie polecam ją osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tymi zwierzętami, chociaż dla tych bardziej doświadczonych książka również może być niezwykle pomocna i odkrywcza. Autorka napisała naprawdę świetny poradnik dotyczący psychologii koni. Podejmuje w nim następujące zagadnienia:

- natura i charakter koni, jak konie postrzegają świat, jak funkcjonują ich zmysły, język koni
- szkolenie koni, metody pracy z nimi, system nagród i kar
- problem z nieposłuszeństwem konia
- nawiązanie właściwych relacji z koniem, dominacja
- napięcie i stres
- równowaga konia i jeźdźca (z rysunkami i ćwiczeniami).

Autorka wyjaśnia każde zachowanie koni, również te instynktowne. Poświęca także uwagę człowiekowi – wskazuje na często popełniane błędy oraz pisze o cechach, jakimi powinien się charakteryzować jeździec.

Dawno temu, kiedy zaczynałam moją przygodę z końmi, książka ta była dla mnie przełomowa i stała się punktem zwrotnym w kontaktach z problemowym zwierzęciem. Dlatego serdecznie ją polecam.

- natura i charakter...

Niby wszystko ok, ale znajdzie się jednak w tej książce kilka zgrzytów... Moim zdaniem, wkradło się tutaj kilka stereotypów, czego bardzo nie lubię. Poza tym ostatnią część autorka mogła sobie w zasadzie darować, jest ona tutaj całkiem zbędna i wydaje mi się nawet trochę od czapy. W sumie to miły, ale nie odkrywający w zasadzie niczego nowego poradnik. Książka najbardziej przyda się nowicjuszom, którzy jeszcze wiedzą bardzo mało o końskich zachowaniach.

Książka raczej dla właściciela konia niż dla przeciętnego jeźdźca-rekreanta. Pomaga zrozumieć zachowanie koni, ich charaktery i uczy relacji jakie powinny panować na linii człowiek-koń. Powrócę do niej za jakiś czas gdy wiedza zeń płynąca stanie się dla mnie bardziej oczywista.

Książka świetna bardzo mi pomogła zrozumieć różne zachowania koni:)

Książka świetna bardzo mi pomogła zrozumieć różne zachowania koni:)

Bardzo przydatna książka i zarazem ciekawa.

Bardzo przydatna książka i zarazem ciekawa.

• Zwierzęta
  • Jeździeckie