Navigator

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Time's Tapestry". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gollancz
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
torne

Third in a thrilling new series of counter-factual historical thrillers from an SF master. Stephen Baxter's new series is full of page-turning action, intriguing mystery and awe-inspiring scientific speculation. Full of evocative historical detail and characters who jump of the page this is history lived by people whose future is not yet locked as our past. Navigator is the third of the...

Navigator is the third of the series, and delves deep into the discovery of America.

źródło opisu: http://www.orionbooks.co.uk/Books/detail.page?isbn=9780575081543

źródło okładki: http://www.orionbooks.co.uk/Books/detail.page?isbn=9780575081543

torne | 2013-04-24
Przeczytana: kwiecień 2013

Trzeci tom serii Baxtera wydał mi się krokiem w dobrym kierunku. A może po prostu autor wybrał ciekawsze tematy historyczne do przerobienia ich według własnego widzimisię. Jakakolwiek jest przyczyna, rezultat okazał się satysfakcjonujący. Całość koncentruje się na okresie islamskiego panowania na Półwyspie Iberyjskim. To tu, jak w hutniczym kotle topi się historia konfliktów religijnych oraz religii i emancypującej się nauki. I chyba właśnie ten aspekt sprawił, że czytało mi się "Navigatora" bardzo przyjemnie. Przypomniała mi się trylogia Neal Stephensona. Choć "Naviagator" nie jest aż tak imponującą epopeją.

bartmog | 2016-03-25
| 2013-07-17