Ateny i wyspy greckie. Wakacje na walizkach

Wydawnictwo: G+J
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Przewodnik, Grecja, Ateny, Wypsy greckie
figlarna24

Pobyt w Atenach i na wyspach greckich to świetna okazja, aby połączyć cuda starożytności za sztuką współczesną, wyśmienitą kuchnią i wypadami na najpiękniejsze plaże Śródziemnomorza. Ateny to koegzystencja starego i nowego. W ruinach antycznego miasta zaklęty jest dorobek społeczeństwa, które stworzyło podwaliny cywilizacji Zachodu. Akropol od tysięcy lat dominuje w ateńskim pejzarzu, górując...

Akropol od tysięcy lat dominuje w ateńskim pejzarzu, górując nad bezładnymi rzędami kamienic i galimatiasem ulic. Koniecznie trzeba go odwiedzić i obejrzeć Partenon, Erechtejon i Propyleje, amfiteatry oraz bajeczne Muzeum Akropolu. Na znużonych tempem miejskiego życia czekają małe i duże wyspy leżące w zasięgu rejsu z Pireusu. Każda z nich zaspokoi pragnienie słońca, morza i piasku. Każda ma własny, niepowtarzalny charakter, a łączą je urokliwa aura, swobodny nastrój, lokale rybne, pachnące igliwiem sosnowe lasy i średniowieczne monastyry. Biesiady przy mezedhes i przerwa na kawę mogą tu trwać godzinami.

Jeśli lubisz życie na walizkach, spędź wakacje, podróżując po Atenach i wyspach greckich. Zasmakuj nocnego życia w Gazi i poczuj na własnej skórze, co znaczy kefi, by potem odpocząć, sącząc elliniko w przytulnej kawiarni. Posłuchaj pieśni rebetiko, dźwięków buzuki i wybierz się na spektakl w starożytnym amfiteatrze. Skosztuj „podpitych przekąsek”, a jeśli starczy ci odwagi, sięgnij po sycącą zupę patsas.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

figlarna24 | 2013-04-19
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Ateny to największe miasto oraz stolica Grecji. Jest to miasto, które powstało ponad 2500 lat temu . Jest to miejsce, bez którego przypuszczam , że nie byłoby współczesnego świata, takim jak jest obecnie. Teraz Grecja i same Ateny nie schodzą ust chyba nikogo. Niestety, ten piękny ktaj, który był, jest i będzie częścią Europy i świata boryka się z finansowym krachem, to nie można mu odmówić dziedzictwa, które ma wpływ na wszystkich.

Ateny to miasto jedyne, które łączy współczesność ze starożytną historią. Miasto leży pośród czterech wniesień : Egaleo, Parnitha, Imittos, Pentelikon, a mimo to może się pochwalić 120 km pięknych plaży i nabrzeży. Ateńczycy mogą się także pochwalić piękną i słoneczną pogodą. Trzysta dni w roku , to te cieplutkie, więc nic dziwnego, że turyści napływają tłumnie do tego kraju. Ale same Ateny oraz przylegające do Grecji wyspy ( a najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Wyspy Egejskie, Koftu , Wyspy Jońskie i inne) są czymś cudnym i niepowtarzalnym. Turysta...

Cinnamonelf | 2014-07-22
Borek | 2017-06-03