838745639X
koralina

W dniach 20–21 maja 1998 roku odbyła się konferencja zorganizowana przez Katedrę Literatury Romantyzmu i Literatury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Jej przedmiotem były przede wszystkim propozycje czytania pojedynczych wierszy Aleksandra Wata. Taki też charakter – analiz oraz interpretacji – ma większość zebranych w tomie prac. Zamykają książkę dwa szkice o charakterze ogólniejszym, dające wyobrażenie o istotnych problemach całej twórczości poetyckiej autora "Ciemnego świecidła".

źródło opisu: Instytut Badań Literackich PAN, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie