Poznajemy Polskę z Bellonkiem.

Wydawnictwo: Bellona
Bożena

Co najmłodsi obywatele Polski powinni wiedzieć o swojej Ojczyźnie? Z czego powinni być dumni, o czym powinni pamiętać, a czego powinni się jeszcze dowiedzieć ? Ta książka jest tak naprawdę elementarzem patriotycznym i w atrakcyjnej, aktywizującej formie zajmuje się naszą historia i współczesnością, czyli tym co dla Polaków jest ważne i co powinno być ważne. Zadania edukacyjne prezentowane w tej książce mają różną formę, zawsze jednak dostosowaną do istoty omawianego zagadnienia i spodziewanych oczekiwań dziecka. Pytania otwarte, krzyżówki, labirynty, rozpoznawanki , zagadki, wyszukiwanki i uzupełnianki dotyczą przecież takich treści, jak na przykład: linia czasu, godło, barwa, hymn, herb, tradycja, potomek, bohater, stolica, region, wspólnota, itd. Dzięki Bellonkowi, który pomaga dzieciom poznawać Polskę, wędrówka przez historię i wśród trudnych pojęć jest po prostu fajna.

źródło opisu: http://www.bellona.pl

źródło okładki: http://www.bellona.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!