Julek Powstaniec

Wydawnictwo: Agencja Wydawnicza Egros
Andrew

Wspomnienia Juliana Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego. Książka opowiada nie tylko o bohaterskich czynach mieszkańców stolicy, ale także o trudnych wyborach, przed którymi stała ówczesna młodzież. Autor zabiera czytelników w pasjonująca podróż przez swoje życie. Analizuje wydarzenia zarówno z dziedziny polityki, jak i swoje osobiste doświadczenia. Pokazuje, jak wyglądało jego życie...

Autor zabiera czytelników w pasjonująca podróż przez swoje życie. Analizuje wydarzenia zarówno z dziedziny polityki, jak i swoje osobiste doświadczenia. Pokazuje, jak wyglądało jego życie przed wybuchem wojny, co robił podczas kolejnych lat jej trwania, a przede wszystkim w czasie powstania i w Stalagu XI-A, w których został umieszczony pod koniec wojny.
Dzisiaj Julian Kulski mieszka w Stanach Zjednoczonych i posiada obywatelstwo amerykańskie.

źródło opisu: Wydawnictwo Egros, 2012

źródło okładki: http://www.egros.pl/