Indie i Nepal - Złota Seria

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
9788376420837
indie, nepal, azja, przewodnik
Proszek

Indie - subkontynent kontrastów zachwycający rozmaitością krajobrazów, kultur, religii, zapachów i kolorów. Tętniące życiem wielkie miasta, tajemnicze klasztory oraz bezludne szlaki i doliny.Nepal - tajemnicze królestwo o wielowiekowej historii. Fascynujące kultura i Himalaje. Kraina marzeń i romansu, bajecznego bogactwa i niewiarygodnej biedy, kraj setek narodów i języków, tysięcy religii i...

Kraina marzeń i romansu, bajecznego bogactwa i niewiarygodnej biedy, kraj setek narodów i języków, tysięcy religii i dwóch milionów bogów, kolebka ludzkości, miejsce narodzin mowy, matka historii, babka legend, prababka tradycji.

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2012

źródło okładki: www.ksiegarnia.pascal.pl

Mała-Mi | 2016-05-16
Przeczytana: 03 lutego 2015

Przewodnik z gatunku " Co zwiedzić", bez opisywania kultury, obyczajów, noclegów, miejsc dla backpackerów.. Tego mi zabrakło.

Tamanna | 2014-06-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Indie
Przeczytana: maj 2014

Na 317 stronach swojej książki antropolog i podróżniczka Justyna Sromek zachęca (także wieloma pięknymi fotografiami) do obejrzenia Indii i Nepalu. Z Indii wybrano tu miejsca, przez które wędrowałam okiem wspominając swoją podróż po Indiach
- Maharasztrę, a w niej Mumbaj i wykute w skałach świątynie Adżanty i Elury
- Karnatakę z ruinami miasta ducha Widźjanagaru, dziś w wiosce Hampi i VII-X wiecznymi świątyniami hinduskimi w miejscowości Pattadakal
- Goa z bielą XVI-wiecznego kościoła Niepokalanego Poczęcia w stolicy Panadźi i ze starymi kościołami portugalskich kolonizatorów na Velha Goa
- Keralę (z jej plażą Kovalam nad Morzem Arabskim, ze stolicą Thiruvananthapuram, a w niej świątynią, w której kilka miesięcy po moim powrocie stamtąd odkryto skarby warte 22 mld dolarów, z Koczinem, w którym oprócz zapachu przypraw echo chrześcijańskiej przeszłości i kolejne miasto-duch, Żydowska Dzielnica już bez żydów).

Obok poznanych już miejsc ten przewodnik może mi pomóc w zaplanowaniu...

Efunia | 2017-01-04
GrzechM | 2016-08-24