Przygody misia Maurycego i jego Taty

Wydawnictwo: Wydawnictwo Elżbieta Jarmołkiewicz
The Adventures of Will and Pa Bear
dla dzieci, opowiadania
Agnieczka

Pewnego dnia, kiedy Maurycy i jego Tata pracowali w swojej leśnej chatce, znaleźli tam małego, bezdomnego szopa. Miał na imię Kacper i był bardzo, bardzo mały. Prawdę mówiąc - nie musiał długo szukać dla siebie domu. Zamieszkał z Maurycym oraz jego Tatą i stał się ich "nieocenionym" pomocnikiem. Wkrótce Kacper poznał ciocię Matyldę, siostrę Taty, która mieszkała w pobliskiej wiosce. Trójka przyjaciół przeżywa mnóstwo ciekawych przygód. Opowieści dla dzieci w wieku 5-8 lat napisała Lucy Kincaid, a pięknie je zilustrował Eric Kincaid.

źródło opisu: Wydawnictwo E. Jarmołkiewicz, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie