Gaude Mater Polonia

Wydawnictwo: M
9788375952070
religia
poznanianka

Książka jest zbiorem homilii i wypowiedzi Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Dzisiaj, w czasie przygotowań do wyniesienia na ołtarze Naszego Papieża, warto do nich raz jeszcze wrócić i na nowo odczytać zawarte w nich wezwania.,,Przygotowanie do wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II jest moralnym obowiązkiem każdego Polaka i wyrazem wdzięczności za Jego pontyfikat. W każdą drugą niedzielę miesiąca w prasie, telewizji, radiu i Internecie przedstawiane będzie nauczanie z kolejnej wizyty Jana Pawła II w Polsce. Następujący po niej ?tydzień duszpasterski? w parafiach, szkołach i innych środowiskach wypełnią msze święte, nabożeństwa, adoracje, sympozja, dyskusje i spotkania, podczas których ponownie, z perspektywy czasu, rozważane będzie przesłanie Papieża do rodaków? - ks. prał. Jan Drob Przewodniczący Zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.,,Jestem przekonany, że gwałtowna śmierć politycznej, społecznej i wojskowej elity Rzeczpospolitej z jej Prezydentem na czele, sprzęgnięta przez tajemnicę Miłosierdzia Bożego ze śmiercią Jana Pawła II, jeszcze bardziej aktualizuje duchowe przesłanie Papieża-Polaka z jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny.Na pytanie: czy potrafimy w sposób duchowy przeżywać wydarzenia, które dokonują się na naszych oczach? ? w sposób piękny i jednoznaczny, swoją publiczną obecnością i modlitwą, odpowiadają dzisiaj miliony Polaków. Na pytanie: czy te duchowe doświadczenia potrafimy przenieść w przyszłość, w naszą codzienną rzeczywistość? ? nie znamy jeszcze odpowiedzi. I w gruncie rzeczy wszystko sprowadza się do miłości. Tylko ona jest silniejsza od śmierci. Bo tak jak możemy śmierć wybitnych polskich patriotów jednoczyć ze śmiercią Chrystusa, a nasz ból zanieść pod Jego krzyż, tak poprzez czynną, konkretyzującą się w naszym życiu miłość, możemy tę tajemnicę zjednoczyć z misterium Chrystusowego Zmartwychwstania. I wtedy, pomimo dzisiejszego cierpienia i bólu, Gaude Mater Polonia ? papieskie wezwanie z pielgrzymki 1979 roku, może objawić swe najgłębsze, duchowe znaczenie? - Maciej Zięba OP.

źródło opisu: http://www.mwydawnictwo.pl

źródło okładki: http://www.mwydawnictwo.pl