CSS3. Tworzenie nowoczesnych stron WWW

Wydawnictwo: Helion
webmaster, CSS
Katarzyna

Bądź nowoczesny. Poznaj wszystkie funkcje, jakie oferuje CSS3! - Zastosuj nowoczesne narzędzia do tworzenia stron WWW - Dowiedz się, jak wykorzystywać potencjał drzemiący w CSS3 - Naucz się osiągać efekty, o których konkurencja może tylko marzyć Rozwój kaskadowych arkuszy stylów nabiera coraz większego rozpędu. Bez nich nie byłoby internetu, jaki dziś znamy, a zamiast atrakcyjnych,...

Bądź nowoczesny. Poznaj wszystkie funkcje, jakie oferuje CSS3!

- Zastosuj nowoczesne narzędzia do tworzenia stron WWW
- Dowiedz się, jak wykorzystywać potencjał drzemiący w CSS3
- Naucz się osiągać efekty, o których konkurencja może tylko marzyć

Rozwój kaskadowych arkuszy stylów nabiera coraz większego rozpędu. Bez nich nie byłoby internetu, jaki dziś znamy, a zamiast atrakcyjnych, kolorowych stron WWW z dużą ilością grafiki oglądalibyśmy wciąż proste i nieciekawe dokumenty hipertekstowe. Specyfikacja CSS3 nie jest jeszcze w pełni ukończona, ale wprowadzone w niej nowości już teraz prezentują się wprost rewelacyjnie, zaś zapewniane przez ten standard możliwości znacznie ułatwiają tworzenie stron internetowych. To, co jeszcze do niedawna było tylko śmiałym marzeniem, dziś staje się rzeczywistością!

Dogłębne poznanie technologii CSS znacznie przyspieszy lektura książki "CSS3. Tworzenie nowoczesnych stron WWW". Podręcznik ten prezentuje podstawy obowiązującego standardu CSS 2.1 oraz nowości wprowadzone w CSS3. Znajdziesz tu informacje o nowych selektorach, właściwościach fontów i tekstu, profilach kolorów, właściwościach obramowań i tła, możliwościach związanych z tekstem wielokolumnowym oraz gradientami linearnymi czy radialnymi, transformacjach, przejściach i animacjach. Książka nie ogranicza się jednak do przedstawienia suchej teorii - zainteresowani mogą dzięki niej od strony praktycznej poznać proces tworzenia profesjonalnego serwisu internetowego, od kontaktów ze zleceniodawcą aż po powstanie gotowego produktu.

- Całościowe omówienie standardu CSS 2.1
- Selektory poziomu trzeciego
- Właściwości czcionek i tekstu CSS3
- Tekst w wielokolumnowy
- Nowe profile kolorów
- Nowe właściwości tła, obrysu, obramowania
- Stosowanie gradientów, transformacji i przejść
- Posługiwanie się animacjami i mediami
- Dodatki zawierające wiedzę niezbędną w codziennej pracy

Chcesz tworzyć olśniewające strony WWW? Zmierz się z CSS3!

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl

Hatezit | 2014-08-18
Przeczytana: 05 września 2014

Dobrze omawia tematykę. Polecam!

robben8888 | 2016-04-10
Przeczytana: 29 kwietnia 2016