Effective Meeting Skills

Książka jest przypisana do serii/cyklu "50-minutes series". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Crisp Learning
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Effective Meeting Skills
poradniki
angielski
Karolina

Read and learn the difference between an informational and a decision-making meeting, solutions to common meeting problems, 23 ways to stimulate discussion, and how conflict can have constructive consequences.

źródło okładki: www.goodreads.com

Karolina | 2013-03-20
Na półkach: Zarządzanie
Przeczytana: 19 marca 2013

Książka zawiera cenne rady dotyczące prowadzenia spotkań grupowych. Odnosi się zarówno do planowania takich spotkań (np. ustalania agendy albo listy uczestników) aż po ich przeprowadzenie (np. jak prowadzić dyskusję albo jak rozwiązywać konflikty w trakcie spotkania).

Niestety wydanie z lat 80-tych trochę odbiega od najnowszej serii CRISP (tzw. "50-minutowych książeczek"). Mimo, że ma podsumowania w formie testów po każdym rozdziale (bardzo przydatne)oraz kilka ankiet nad którymi można się zastanowić, książkę opublikowano w formie mało użytkowej. Wiedza przekazana jest jak na wykładzie. Sądzę, że w dużej mierze zależy to od formy graficznej: brakuje wyszczególnionych ciekawszych akapitów czy miejsca na własne notatki (mało jest ćwiczeń z pytaniami otwartymi, na zastanowienie się).

Pozycję wato przeczytać, bo z pewnością może się przydać. Sama jednak sięgnę jeszcze do wznowionej wersji z 2000 roku - choćby dla porównania. Może coś się rozjaśni?

Chaoticreader | 2016-10-11