Motywacje umysłu

Wydawnictwo: Smak Słowa
Psychologia, motywacja
cykuta

W tomie Motywacje umysłu, dedykowanym profesorowi Wiesławowi Łukaszewskiemu, znalazły się artykuły prezentujące efekty rozważań teoretycznych i prac badawczych z obszaru psychologii. Autorzy tych tekstów (wśród nich między innymi Tomasz Maruszewski, Dariusz Doliński, Krystyna Drat-Ruszczak, Mirosław Kofta, Janusz Grzelak), wybitni polscy psychologowie z różnych ośrodków akademickich i o rozmaitych orientacjach badawczych, przedstawiają fascynujące analizy dotyczące źródeł wiedzy, funkcji samooceny i konsekwencji wynikających z różnych motywów społecznych. Dla wielu tych osób profesor Łukaszewski stał się nauczycielem i mistrzem, kolegą i współpracownikiem, a także przyjacielem, co podkreślają w swoich wypowiedziach. Książkę tę stworzyły różne pokolenia badaczy. Są wśród nas ci, którzy współtworzyli psychologię naukową z profesorem Łukaszewskim, są także ci, którzy razem z nim prowadzą badania albo uczestniczą w dialogu, albo tacy jak ja, którzy pisali doktorat pod jego promotorskim okiem, a wreszcie tacy, którzy pisali doktoraty u jego doktorantów .

źródło opisu: Wydawnictwo SAW Smak Słowa 2010

źródło okładki: Wydawnictwo SAW Smak Słowa 2010