P.Rosiak i kupa śmiechu

Seria: P.Rosiak
Wydawnictwo: Zielona Sowa
sowazielona

Prosiak ma wielką brązową plastikową psią kupę, która mówi. (Prosiak wie, że tak naprawdę ona nie mówi – Prosiak nie ma fioła ani nic w ten deseń). Ale kiedy ją zgubi, będzie mu bardzo przykro – przede wszystkim dlatego, że dostał ją od taty. Wraz ze swoim najlepszym kumplem Leonem Prosiak wyrusza na poszukiwania zaginionej kupy. Czy uda im się ją odnaleźć? Czy może Prosiak i Leon będą musieli oddać życie w szczytnym celu?

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2013

źródło okładki: http://www.zielonasowa.pl/

Ania13 | 2014-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka opowiada o Piotrku Rosiaku, w skrócie, Prosiaku. Jest to rudy, niski i chuderlawy chłopak, który ma 12 lat. Jego mam jest potężną kobietą oraz samotną matką, która ma jeszcze nastoletnią córkę i malutkiego synka. Pod jednym dachem z nimi mieszka także babcie. Każdy jest w tej rodzinie rudy (oprócz babci, której "rudy się zmył już"). W każdej części tej serii Prosiak stara się nam opisać ciekawą historię ze swojego życia, która zdarzyła się w ciągu 24 h.

Nie wiem czy kojarzycie taką książkę jak Dzienniczek Cwaniaczka. Sama okładka jest zadziwiająco podobna i środek także. Krótki tekst, pisany dużymi literami i co chwila jakiś obrazek bądź komiks. Nie wierzę jakoś, że to nie jest chociaż w minimalnym stopniu ściągnięte z Dzienniczka. O ile Dzienniczek Cwaniaczka miał chyba na końcu jakiś przekaz o tyle ta książka jest właściwie o niczym.

Książkę przeczytałam w 15minut. 52 strony + obrazki to mało, ale czyta się przyjemnie. Może dla dzieci to byłoby zabawne, wiecie, dzieci...

nieperfekcyjnie | 2013-10-17
Przeczytana: 17 października 2013

Wielka i brązowa psia kupa z plastiku, którą tytułowy bohater dostał od taty, zaczyna sprawiać pewne problemy. Wszystko komplikuje się, kiedy Piotrek postanawia zabrać ją do szkoły i położyć na krześle nauczyciela. Jednak żart nie dochodzi do skutku, a P. Rosiak gubi kupę i wyrusza na poszukiwania wraz ze swoim przyjacielem Leonem. Po drodze spotyka ich nieprzyjemny i bardzo śmierdzący incydent, z którego jednak wyjdą cali i zdrowi.

Dwunastoletni Piotrek Rosiak, nazywany Prosiakiem, to niewysoki chłopiec, posiadający rude włosy oraz odstające uszy. Wychowuje go tylko mama, która głośno się śmieje, mocno denerwuje i dużo je. Główny bohater ma również rodzeństwo - nastoletnią Zośkę uwielbiającą wysokie obcasy oraz ogromne kolczyki, a także małego brata, który tylko płacze, je i robi w pieluchę. Tata nie mieszka z nimi, co bardzo odbija się na Piotrku - jego tęsknotę widać na każdym kroku. Niemniej chłopiec stara...

Shirin | 2017-12-20
Przeczytana: 2017 rok