Biały Orzeł - Pierwszy lot #1-3

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biały Orzeł". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wizuale S.C.
7 (15 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Biały, Orzeł, Kmiołek
komiksy

Czas rozpocząć orlą ofensywę. Zaczynamy od wydania zbiorczego trzech pierwszych części Białego Orła.

Kompletna historia Pierwszy Lot to 100 stron, zawierających poprawioną część 1 (kolory i liternictwo) oraz materiały dodatkowe dla fanów.

Okładkę wydania zbiorczego Biały Orzeł - Pierwszy Lot pokolorowała gościnnie Ula Moś. Ula pracowała między innymi dla wydawnictw Zenoscope oraz Big Dog Ink.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/201747-bialy-or...(?)

źródło okładki: http://www.alejakomiksu.com/komiks/12796/Bialy-Orzel-Pierwszy-lot-1-3/

Zerr | 2014-06-23
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Tekst ukazał się na: www.recenzjum.pl

Śledziłem ten projekt z zainteresowaniem prawie od początku i gdy wreszcie komiksy o polskim superbohaterze trafiły w moje ręce... Cóż, muszę powiedzieć, że byłem podjarany niczym kilkuletni chłopiec, który dostał nową zabawkę. Czy - co bardziej pasuje do czasów współczesnych - nową grę. W każdym razie muszę przyznać, że sam jeszcze kilka dobrych lat temu marzyłem o wydaniu swojego komiksu. Były nawet jakieś nieśmiałe przymiarki, był też i mój "polski superbohater". Pomysł jednak, jak wiele innych przedtem i potem, spalił na panewce. Tym jednak większym podziwem darzę twórców Białego Orła i z tym większym entuzjazmem podszedłem do ich produkcji.

Wydawać by się mogło, że skoro komiks do tej pory (jesteśmy tuż po wydaniu 7 zeszytu) utrzymał się na naszym rynku, co nie jest w obecnych czasach łatwe, to musi być naprawdę dobry. Musi mieć w sobie to coś. I powiem szczerze... Ma. Od razu mogę stwierdzić, że warty jest zakupu, a po szczegóły...

Darth_Metalus | 2013-11-16

„Pierwszy Lot” to album zawierający trzy inauguracyjne zeszyty Białego Orła. Seria opowiada o Aleksie Poniatowskim, milionerze i byłym prezesie korporacji TechCorp. Pewnego dnia zostaje on wyrzucony z piętnastego piętra wieżowca. Cudem przeżywa upadek i zapada w śpiączkę, z której budzi się po trzech latach. Dowiaduje się, że jego ojciec został bez pracy, odebrano mu stanowisko, a żona wystąpiła o rozwód rok po wypadku. Na dodatek Aleks okazuje się częściowo sparaliżowany.

Autorzy postarali się, aby przyszły heros wyglądał jak prawdziwa ofiara losu przed
przeobrażeniem w superbohatera, tak jak w klasycznych cyklach. W postaci Białego Orła, można zauważyć inspiracje takimi bohaterami jak Kapitan Ameryka, Batman, Iron Man, czy nawet… Spawn. Scenariusz na pewno nie jest mocną stroną komiksu. Historia nie wciąga, jest prosta jak konstrukcja cepa i nie obfituje w nagłe zwroty akcji. W kolejnych zeszytach, dowiadujemy się co dokładnie spotkało Aleksa i dlaczego rozpoczął misję, która...

Gromomir | 2014-03-10

O Białym Orle słyszałem od dawna, ale jakoś nigdy mnie specjalnie nie zachęcił. Aż pewnego dnia rzuciłem okiem na ich profil na facebooku. Wtedy uznałem, że czemu nie spróbować i zakupiłem wszystkie wydane do tego czasu komiksy.

Tym bardziej, że 30zł za 100 stron kolorowego komiksu to cena bardzo uczciwa.

Opowieść jest napisana ciekawie i poprawnie. Miejscami potrafi ponieść, bardzo sprawnie przeplatają się też retrospekcje z wydarzeniami aktualnymi. Niestety w innych miejscach przez strony trzeba przelecieć.

Bardzo pomocne jest w tym to, że autorzy ustrzegli się wielu błędów jakimi obciążone są komiksy zachodnie. Strony i kadry nie są przegadane. Postacie nie są karykaturami ofiar przedawkowania sterydów. Dynamika i ruch ukazane są poprawnie.

Co więcej, jak na historie wprowadzającą, muszącą poradzić sobie nie tylko z wykreowaniem głównego bohatera, ale również jego świata, przeciwników i możliwości, to Pierwszy Lot więcej niż spełnia zadanie.

Tym bardziej, że plejada postaci...

Krzysztof Kowalski | 2016-06-21
Na półkach: Przeczytane, Komiks