Zgłosuj na książki roku 2017

Fast Facts: Choroba afektywna dwubiegunowa

Tłumaczenie: Adam Wysokiński
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fast Facts". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Health Press
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Fast Facts: Bipolar disorder, 2nd ed
9781905832521
medycyna, psychiatria
zdrowie, medycyna
wildfemale

Tak sobie przetłumaczone zagraniczne opracowanie n.t. choroby afektywnej dwubiegunowej adresowane do profesjonalistów.

źródło opisu: własne

źródło okładki: własne

wildfemale | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Taka sobie książka adresowana do specjalistów. Krótka i to miałaby być jej zaleta. Starał się także tłumacz czyniąc pewne przypisy odpowiadające polskim realiom. Generalnie jednak książka została przygotowana niestarannie. Nie zadbano o to, by nagłówki w tabelach na końcu były prawidłowe, w tekście pojawiają się literówki, został on też napisany zbyt małą czcionką z absurdalnie dużą interlinią. Przydałoby się wyjustować tekst. Podanie polskich odpowiedników leków na końcu książki jest miłym gestem, zastanawia jednak czemu wybrano tylko niektóre (a nie wszystkie) nazwy handlowe poszczególnych substancji.

johnwatson | 2015-01-09
Anastazja | 2013-09-10