OBJAWIENIA - rozpoznanie głosu

Wydawnictwo: Wydawnictwo i Księgarnia GOTÓW
8390519259
religia

Teologiczne znaczenie objawień prywatnych, prezentacja najważniejszych objawień maryjnych oraz wykorzystywanie ich dla tworzenia sekt. Św. Maksymilian Kolbe, 18 września 1919 r. na zebraniu Milicji Niepokalanej w Krakowie: „Chociażby sama Najświętsza Maryja Panna się ukazała i poleciła nam najwznioślejsze misje, skądże możemy mieć pewność, że to rzeczywiście Ona, a nie jakieś złudzenie czy...

„Chociażby sama Najświętsza Maryja Panna się ukazała i poleciła nam najwznioślejsze misje, skądże możemy mieć pewność, że to rzeczywiście Ona, a nie jakieś złudzenie czy podstęp szatański. Wszak wiemy, że szatan objawił się (Św. Katarzynie Sieneńskiej, jeśli się nie mylę) nawet jako Pan Jezus Ukrzyżowany i przez jakiś czas ją zwodził. Otóż i w tym wypadku najpewniejszą próbą jest posłuszeństwo, to jest przedstawienie tego co czujemy przełożonemu we względnym forum: wewnętrznym lub zewnętrznym (to znaczy spowiednikowi lub proboszczowi, względnie biskupowi) i ślepe wykonanie jego wskazówek. Jeżeli On zabroni, a Niepokalana będzie chciała, to potrafi Ona jak przy objawieniu Cudownego Medalika lub w Lourdes osiągnąć swój cel. Pan Bóg jednak umyślnie zezwala nieraz na takie przeszkody, aby więcej utwierdzić swe dzieło, jeżeli zaś nie jest to od Niej, niech zginie co prędzej".
(Rycerz Niepokalanej, 1994, nr 5 s. 239).

Antoni Leśniak | 2013-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2013