poradniki

Znaczny wzrost liczby chorych z dysfunkcjami narządu żucia, które często powodują dolegliwości mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych, stwarza obecnie wiele trudności diagnostycznych i terapeutycznych w codziennej praktyce stomatologicznej. Dlatego też niniejsza książka z pewnością spotka się z zainteresowaniem wielu stomatologów. Omówiono w niej nie tylko fizjologię i patologię mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych, ale także szczegółową diagnostykę różnicową i metody leczenia chorób tych struktur narządu żucia.
Uznane autorytety w dziedzinie gnatologii, M. Ash i S.P. Ramfjord oraz J. Schmidsedler, prezentują swoje poglądy na temat złożonej etiologii rozpoznawania i leczenia schorzeń mięśni i stawów skroniowo-żuchwowych oraz porównują je z metodami zalecanymi przez innych autorów. Szczególnie ważne dla lekarzy praktyków są rozdziały poświęcone omówieniu odwracalnych metod leczenia zaburzeń czynności mięśni twarzy i stawów skroniowo-żuchwowych, a przede wszystkim wykonywanie i stosowanie szyny Michigan. Terapia przy użyciu szyn okluzyjnych jest książką, która powinna znaleźć się w podręcznej bibliotece każdego lekarza stomatologa.

źródło opisu: http://www.elsevier.pl/

źródło okładki: http://www.elsevier.pl/