Moja Islandia

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Islandia – mała wyspa z wielką osobowością, garstka ludzi z ogromnym potencjałem i niegasnącą energią. Znaleźć tu można wszystko, o czym turysta sobie tylko zamarzy. Powiedzenie „dla każdego coś miłego” sprawdza się tutaj w stu procentach. Weekendowe huczne nocne życie, knajpki z żywą muzyką, niezliczona ilość kawiarni oferujących pyszne islandzkie specjały i aromatyczną kawę. Lasy pełne...

Weekendowe huczne nocne życie, knajpki z żywą muzyką, niezliczona ilość kawiarni oferujących pyszne islandzkie specjały i aromatyczną kawę. Lasy pełne jagód i grzybów, parki troli i elfów – wierzy w nie ponad połowa Islandczyków – ocean zamieszkały przez pojawiające się co chwilę na jego powierzchni wieloryby i orki, ośnieżone szczyty gór, bulgoczące błota, gorące źródła, wybuchające gorącą parą gejzery i huczące wodospady.

Islandia – koniec świata na wyciągnięcie ręki. Niewiele ponad trzy godziny lotu wystarczy, aby zobaczyć na własne oczy rzeczy niewyobrażalne i przeżyć to, co wydaje się niemożliwe.
Szczegóły

źródło okładki: http://zaczytani.pl/ksiazka/moja_islandia,druk

jjon | 2013-03-11
Na półkach: Przeczytane, Własne, 2013
Przeczytana: 05 marca 2013

Ta niepozorna, bo licząca zaledwie 72 strony książeczka, to niezwykle ciekawe, osobiste spojrzenie na niezbyt odległą, zimną wyspę, cieszącą się coraz większą popularnością nie tylko wśród Polaków.

Z jednej strony z ogromną przyjemnością przeczytałam tę książkę. Z drugiej jednak strony jestem rozczarowana jej gabarytami i tym, że w książce o obcym kraju nie ma ani jednego zdjęcia. Mam więc wrażenie, że to coś w rodzaj przystawki i spodziewam się teraz równie dobrego dalszego ciągu bądź uzupełnienia.

Spodziewałam się czegoś w rodzaju reportażu o życiu Islandczyków, większej ilości informacji o ciekawych miejscach, tradycjach. Jest za to krótkie spojrzenie na rzeczywistość – jakże różną od naszej, parę wskazówek dla turystów, trochę osobistych rozważań, kilka słów o mentalności Islandczyków, ale to wszystko mało... Zdecydowanie poproszę o więcej. Pewnie nie tylko ja przeczytam (i pooglądam!) z przyjemnością. Takie osobiste spojrzenie to naprawdę świetny sposób na przybliżenie...

Tinkerbelle | 2014-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Książka do odhaczenia dla osób zainteresowanych Islandią. Nie wnosi zbyt wiele, jest przede wszystkim zapisem wrażeń i odczuć autorki. Z racji niewielu pozycji dotyczących tego kraju nie ma co grymasić, ale uczucie niedosytu po lekturze pozostaje.

Przemek | 2013-03-30
Przeczytana: 30 marca 2013

Bardzo krótka książeczka, która nie wniosła wiele do mojego pojmowania Islandii. Jeśli ktoś nie ma co robić w wolną godzinę popołudnia lub wieczoru można przeczytać ale nic ponad to.

Szeptucha | 2015-04-03
Na półkach: Przeczytane, Podróże
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Jestem minimalistką, ale tutaj mamy do czynienia z tak lakonicznym opisem, że zanim zaczęłam oddychać wulkanicznym powietrzem, książka się skończyła. Szkoda.
Niedokończony szkic, bardzo powierzchowne osądy.

bisou | 2014-09-27
Przeczytana: wrzesień 2014

Książkę czyta się jednym tchem, nie chodzi tylko o to, że mam mało stron, ale dlatego, że jest mega ciekawa. Można się z niej naprawdę dużo dowiedzieć o Islandii i jej mieszkańcach. Ciekawe obyczaje i mentalność Islandczyków po przeczytaniu tej książki już nikomu nie będą obce, a kraj okaże się piękny, ciekawy i wyjątkowy. Ja mam ochotę wybrać się do Islandii, żeby przekonać się na własnej skórze o wszystkich faktach przedstawionych w książce.

Klaymen | 2014-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 listopada 2014

Książka zaciekawiła mnie tematyką.
Może i autorka odnalazła swoje miejsce na Islandii. Good for her.
Ale sama książka pełna jest banałów i niezbyt strawnie podanych obserwacji. Podziękuję.

Karola | 2016-04-21
Na półkach: Przeczytane, Kwiecień 2016

Książecczka mi się podobała, mimo, że jest to tylko bardzo pobieżny i bardzo subiektywny opis życia na Islandii.

hagap | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018