Zgłosuj na książki roku 2017

Tymon Terlecki. Etos emigranta

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prace Historycznoliterackie - Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Pracownia Badań Emigracji". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Regionalny Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków w Kielcach
popularnonaukowa
Ania

Książka jest zbiorem artykułów po konferencji naukowej zorganizowanej w maju 2002 przez toruńską pracownię Badań Emigracji w Instytucie Literatury Polskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Zawiera teksty dotyczące twórczości Terleckiego oraz wspomnienia o pisarzu.

źródło opisu: Wstęp do książki

źródło okładki: http://www.umk.pl/