Podstawy chromatografii

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Podstawy chromatografii
8320430895
Ela

W książce w zwięzły i przystępny sposób przedstawiono zagadnienia dotyczące podstaw chromatografii gazowej, wysokosprawnej cieczowej kolumnowej i planarnej oraz z fazą ruchomą w stanie nadkrytycznym. Podano liczne zastosowania tych rodzajów chromatografii. Opisano aparaturę laboratoryjną, warunki oraz metody wykonywania analiz jakościowych i ilościowych, kapilarne techniki elektromagnetyczne, a ponadto zastosowanie kolumn kapilarnych w chromatografii gazowej, elucję gradientową w chromatografii cienkowarstwowej i nowe wypełnienia w chromatografii cieczowej kolumnowej. W czwartym wydaniu podręcznika zwrócono uwagę na stały rozwój technik chromatograficznych, bardziej szczegółowo omówiono chromatografię kapilarną oraz chromatografię gazową szybką i inwersyjną. Podano nowe informacje na temat kolumn chromatograficznych, dokładniej opisano chromatografię jonową, a także uzupełniono o nowości techniki i procedury przygotowania próbek do analizy. Książka jest przeznaczona dla studentów i absolwentów wydziałów chemicznych i pokrewnych wyższych uczelni oraz dla pracowników laboratoriów chemicznych.

źródło opisu: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne

źródło okładki: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne

Ela | 2013-02-18

Moim zdaniem najlepsza książka z której nawet laik zrozumie czym jest chromatografia! Dla fascynatów chemii i nie tylko.

Euchrid_Dolarhyde | 2017-04-24
Berserker | 2016-10-03