Stosunki międzynarodowe

Tłumaczenie: Grażyna Majcher
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
Relations internationales
Cavalcanti

Książka Serge’a Sura to klasyczny podręcznik stosunków międzynarodowych. Przejrzysta struktura, liczne przykłady – zarówno historyczne, jak i współczesne, staranne opracowanie bibliograficzne oraz klarowny wywód czynią z niej nieodzowną pomoc naukową dla adeptów politologii oraz wszystkich zainteresowanych stosunkami międzynarodowymi. Łącząc umiejętnie wykład teoretyczny, historyczny oraz...

Łącząc umiejętnie wykład teoretyczny, historyczny oraz opis i analizę współczesnych zjawisk, autor wyczerpująco omawia:

• rozwój badań nad stosunkami międzynarodowymi, różnorodność doktryn, stanowisk i metodologii

• powstanie i ewolucję społeczności międzynarodowej

• stosunki międzynarodowe po 1945 roku

• instytucję i rolę państwa

• prawo i potęgę jako instrumenty kształtowania stosunków międzynarodowych

• różne wymiary współpracy międzynarodowej przez pryzmat stosunków międzypaństwowych i ponadnarodowych

• kwestie związane z pokojem i bezpieczeństwem międzynarodowym.

Serge Sur (ur. 1944) wykłada na Université Panthéon-Assas, jest kierownikiem tamtejszego Centre Thucydide, ośrodka analizy i badań stosunków międzynarodowych, oraz redaktorem naczelnym „Annuaire Français de Relations Internationales”.

źródło opisu: Wydawnictwo Akademickie Dialog, 2012

źródło okładki: http://www.dialog.edu.com.pl/