Przywróceni życiu. Wiarygodna opowieść o czterystu wskrzeszeniach.

Tłumaczenie: Jarosław Irzykowski
Wydawnictwo: Exter
Raised from the Dead. True Stories of 400 Ressurection Miracles.
83-86029-23-4
religia

Opowieści o tych cudownych wskrzeszeniach są prawdziwie zadziwiające; życie odzyskiwali ci, którzy utonęli, ludzie okaleczeni, powieszeni, ci, których ciała zdążyły już ulec rozkładowi lub rozpadły się w pył, pozostawiając jedynie nagie kości, ludzie nierzadko martwi już od wielu lat. Cud ten obejmował dzieci, nieochrzczone niemowlęta, skazańców, osoby, które przywracano życiu, by świadczyły przed sądem lub potwierdzały prawdy wiary, a także takie, które czekałoby wieczne potępienie, gdyby nie dano im drugiej szansy. Znaleźć tu także można opisy nieba, piekła i czyśćca, podane przez tych, którzy po śmierci dostąpili przywileju ujrzenia tych krain.
Co więcej, książka ta zawiera analizę prawdziwości cudownych wskrzeszeń (czy one naprawdę miały miejsce? czy uznani za zmarłych byli rzeczywiście martwi?), a także celu i znaczenia owych cudów w świetle nauki Kościoła - oraz opisy innych fenomenów fizycznych związanych z katolickimi świętymi: lewitacji, bilokacji, całkowitego obywania się bez naturalnego pożywienia i napojów, przepływania rzek na płaszczach i opierania się nader wysokim temperaturom. Czytelnik znajdzie tu również dowody potwierdzające prawdziwość Zmartwychwstania Pana Naszego, katolickiego dogmatu o zmartwychwstaniu ciał i Sądzie Ostatecznym, a nawet krytykę współczesnych relacji o doznaniach związanych ze stanem śmierci klinicznej, przeprowadzoną w zgodzie ze stanowiskiem Kościoła.

źródło opisu: Wydawnistwo Exter, 1995.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie.

HaryAngel | 2017-04-20
Szprota | 2017-03-18