Zrozum rysunki dziecka czyli jak interpretować rysunki małych dzieci

Wydawnictwo: Ravi
poradniki

Rysunek dziecka jest przesłaniem, które otwiera możliwość dialogu z nami, dorosłymi. Rysunek przemawia, opowiada i objaśnia wszystko to, czego jego młody autor nie potrafi wyrazić słowami. Odnajdujemy w nim ukryte pytania, radości, niepokoje, miłość i strach dziecka, któremu brakuje słów, by opisać to, co czuje. Jego rysunek przemawia swobodnie za pośrednictwem symboli. Dlatego też tak istotna jest reakcja rodziców na obrazek.

Kasia | 2014-08-30
Agnieszka | 2013-10-18