Nowe wiersze i przekłady

Wydawnictwo: Czytelnik
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poezja
akkarin17

Nowy tom wierszy znanego poety i prozaika złożony w połowie z utworów własnych, w połowie z przekładów poezji anglo-amerykańskiej,niemieckiej, francuskiej i żydowskiej.Ta druga część zawiera utwory poetów mało w Polsce znanych, jak Elinor Wylie czy Sara Teasdale. Wiele miejsca poświęcił autor przekładom wierszy Żydów polskich piszących w jidysz, tzw. pieśniarzy miasteczkowych, z których zaledwie kilku przeżyło druga wojnę światową.

źródło opisu: Czytelnik, 1985

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Marquee | 2015-03-20
Przeczytana: 19 marca 2015

Aleksander Ziemny - poeta, prozaik, autor wielu publikacji, zarówno tomów wierszy jak opowiadań esejów tłumaczeń. Kolejny tom wierszy. Wartościowe przemyślenia. Poleacm

lejla | 2017-05-01
| 2014-05-11