Wyboru dokonał i poprzedził przedmową Aleksander Ziemny.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: antykwariatpodkarpacki.pl

jagarkar | 2012-07-08
Przeczytana: 05 lipca 2012

Antologia zawiera tłumaczenie niektórych wierszy zamieszczonych również a "Antologii izraelskiej" Mariana Grześczaka. Wg mnie, te tłumaczenia są bardziej jasne, niekiedy mocniej rozbudowane, poetyckie i po prostu ładniejsze. Zdarzyło się tak, że dopiero w tym tłumaczeniu zrozumiałam wiersz, który w tłumaczeniu Grześczaka był dla mnie niejasny.
Wydaje mi się, że Grześczak tłumaczył niekiedy zbyt dosłownie, przez co wiersze stawały się niezrozumiałe dla polskiego odbiorcy, nie znającego oryginału.

Bardzo dobra antologia, i co ważne, zawiera rozbudowaną przedmowę, czego mi u Grześczaka zabrakło (jedynie kilka słów na obwolucie).

Ytr0001 | 2017-07-25
Grześ | 2017-01-06