Prawo międzynarodowe publiczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podręczniki prawnicze". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C.H. Beck
prawo, objaśnienia
Reminiscencja

Oddawana do rąk Czytelników książka stanowi kompendium wiedzy z zakresu prawa międzynarodowego publicznego. Jest adresowana przede wszystkim do studentów prawa oraz stosunków międzynarodowych. Przedstawione zagadnienia obejmują m.in. problematykę źródeł prawa międzynarodowego, podmiotów tegoż systemu prawnego, sposobów załatwiania sporów międzynarodowych oraz statusu jednostek w prawie...

systemu prawnego, sposobów załatwiania sporów międzynarodowych oraz statusu jednostek w prawie międzynarodowym. Bogato omówione zostały także aspekty prawne działalności organizacji międzynarodowych. Naszym celem było i jest przedstawienie prawa międzynarodowego w sposób dynamiczny, przy zachowaniu proporcji między teoretycznymi i praktycznymi aspektami funkcjonowania tegoż szczególnego porządku prawnego. Z tego względu rozważania doktrynalne wzbogacone są analizą praktyki międzynarodowej oraz orzecznictwa. W każdym z rozdziałów Czytelnik znajdzie wykazy zalecanej literatury, które, jak mamy nadzieję, posłużą jako punkt wyjścia dla dalszych studiów nad prawem międzynarodowym publicznym.

źródło opisu: C.H. BECK, 2011

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja