Drzewo przetrwania
Absolutum - numen supremum - Deus in religionibus et disputationibus philosophicis
83-233-1444-6
absolut, Bóg
religia

Książka zawiera: Filozofia w poszukiwaniu Absolutu, Przestrzeń Absolutu, Absolut i Anthropos, Nie stworzony, wszechogarniający, wszechwiedzący i wszechwładny Absolut w tekstach starożytnych Egipcjan, Bogowie stwórcy w religiach wschodu starożytnego, Uchylanie zasłony iluzji. Rzecz o Siwie, kosmicznej magii i magicznym mieście Kasi, Koncepcja Boga i Absolutu w islamie, Modlitwa Lacedemończyków, czyli o poszukiwaniu Absolutu, Absolutna miłość Boga (J 3, 16), Pojęcie Bożej substancji absolutnej u Orygenesa – Próba ujęcia, Czy „dobry Bóg tkwi w szczególe”? Przyczynek do „obrazu” Boga w „Boskiej Komedii” Dantego, A cóż to jest moje ciało?, Koncepcja Istoty Najwyższej u wybranych ludów afrykańskich.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2000.

źródło okładki: www.wuj.pl

Bartosz Peruń | 2018-08-29