Spotkanie z matematyką

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Encounter with Mathematics
83-01-10666-2
matematyka, historia nauki

"Spotkanie z matematyką" to szeroka panorama matematyki od teorii liczb, poprzez algebrę, analizę i rachunek prawdopodobieństwa aż po zastosowania, napisana w intencji przybliżenia początkującemu studentowi historycznego, naukowego i kulturowego tła różnych dyscyplin matematycznych. Zawiera materiał zarówno elementarny, jak i bardziej zaawansowany. Stanowi znakomite wprowadzenie we współczesną matematykę i jej filozofię. Napisana jest bardzo przystępnie i z humorem, a zarazem zgodnie z wszelkimi wymogami ścisłości.
Książka przeznaczona jest nie tylko dla studentów wyższych uczelni i uczniów starszych klas szkół średnich; z pewnością znajdą tu coś ciekawego także inżynierowie, fizycy, chemicy i ekonomiści.

źródło opisu: Okładka

książek: 2044