Od Radegundy do Julianny

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-2125-3
religia
Ag2S

Jak wielki wpływ wywarły na swoją epokę średniowieczne mistyczki? Mistyczki średniowieczne – kim były? Jaką drogą podążały do świętości? Jakie dziedzictwo pozostawiły Kościołowi? Jak wielki wpływ wywarły na swoją epokę owe niezwykłe kobiety – święte artystki, pisarki, kompozytorki, a przy tym doradczynie papieży i królów? Na te pytania próbuje odpowiedzieć w swoich tekstach s. Małgorzata...

Jak wielki wpływ wywarły na swoją epokę średniowieczne mistyczki?

Na te pytania próbuje odpowiedzieć w swoich tekstach s. Małgorzata Borkowska OSB. Spotkamy tu nie tylko dobrze nam znaną Hildegardę z Bingen, ale także inne wielkie kobiety średniowiecza: m.in. Hildę z Whitby, mistyczki z kręgu Helfty, a wreszcie Brygidę Szwedzką i Juliannę z Norwich.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3658,Od-Radegundy-do-Julianny

haLina | 2014-12-31

Fascynująca epoka i fascynujące bohaterki. Ciekawie i rzetelnie napisana opowieść o dawnych czasach. Warta przeczytania.

poznanianka | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014