Lokomotywy spalinowe serii ST44

Wydawnictwo: Kolpress
kolej
technika
Marcin

Monografia „Lokomotywy spalinowe serii ST44” autorstwa Ryszarda Rusaka to wyczerpujące kompendium wiedzy o tej serii lokomotyw. Całość poprzedzona jest opi­sem rozwoju konstrukcji lokomotyw spalinowych na świecie i w Polsce. Autor opisał genezę powstania lokomotyw typu M62 i miejsce ich produkcji czyli Fabrykę Lokomotyw w Ługańsku. Najwięcej miejsca zajmuje jednak opis konstrukcji i służby tych lokomotyw na kolejach polskich i u operatorów prywatnych. Opisane zostały wszystkie modernizacje tych maszyn oraz praca tych lokomotyw w innych zarządach kolejowych. Z dużą starannością opracowana została statystyka wszystkich maszyn, zarówno normalno- jak i szerokotorowych. Niewątpliwym atutem publikacji jest również duża ilość fotografii dokumentujących pracę „gagarinów” na kolejowych szlakach.

źródło opisu: Wydawnictwo Kolpress, 2010

źródło okładki: http://www.kolpress.pl/