Sins of the Demon

Okładka książki Sins of the Demon Diana Rowland
Okładka książki Sins of the Demon
Diana Rowland Wydawnictwo: DAW Books Cykl: Kara Gillian (tom 4) fantasy, science fiction
Kara Gillian (tom 4)
DAW Books
2012-01-03
2012-01-03

"Sins of the Demon" to czwarty tom w serii "Kara Gillian" autorstwa Diane Rowland. Seria zapowiadała się jako intrygujący miks kryminału, nadnaturalnych stworzeń i zagadek, a sama Kara Gillian, detektyw i summonerka, staje w obliczu kolejnych demonicznych wyzwań.

Niestety, w przypadku tej konkretnej części serii, jestem zmuszona przyznać tylko umiarkowane oceny. Chociaż historia kontynuuje wątki z poprzednich tomów, brakuje jej dynamiki i świeżości. Narracja jest często przewidywalna, a elementy akcji nie zawsze dostarczają wystarczającego napięcia.

Postać Kary Gillian, choć obdarzona mocą summonerki i umiejętnością komunikacji z demonami, nie rozwija się w wystarczającym stopniu. Jej motywacje i emocje pozostają niewystarczająco skomplikowane, co utrudnia związanie się z nią emocjonalnie jako czytelnikowi.

Styl pisania Diane Rowland jest przeciętny, a dialogi często wydają się sztuczne i pozbawione naturalności. Czytanie nie jest płynne, a brak finezji w narracji utrudnia zaangażowanie się w historię.

Mimo to warto zauważyć, że "Sins of the Demon" ma swoje momenty. Niektóre sceny są dobrze skonstruowane i dostarczają nieco przyjemnego napięcia. Istnieje też pewien potencjał rozwoju wątków pobocznych i związanych z demonami, który daje nadzieję na ciekawsze kolejne części serii.

Podsumowując, "Sins of the Demon" Diany Rowland jest niestety tylko przeciętnym dodatkiem do serii "Kara Gillian". Choć ma pewne momenty i potencjał, brakuje jej dynamiki, głębi postaci i finezji w narracji. Dla fanów serii może być warta przeczytania, ale ogólnie oceniam ją na 5/10.

• Po angielsku
  • Seria której brakuje