Dotyk matczynej miłości. Rozmowy z Vicką

Wydawnictwo: Agape
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Vicka touched a mother's love
978-83-932619-2-5
Maryja, objawienia
religia

Planując podróż do tego miejsca, oczekiwałam propagandy maryjnej. Zamiast tego odkryłam ewangeliczne przesłanie. „Wróć do mojego Syna” – te słowa Dziewicy przekazywano jak kanon. „Nawróć się. Spowiadaj się. Módl się. Pość. Zmień swoje życie”. To było wołanie Matki, na które – jak się wydawało – niemal każda przybyła do tej doliny osoba odpowiedziała całym sercem. Tydzień po powrocie do domu...

Tydzień po powrocie do domu ostatecznie zabrałam się do napisania historii o tym, co odkryłam w Medjugorie, a to w sposób zasadniczy różniło się od tego, co wyobrażałam sobie, jadąc tam. Dręczyło mnie to, co mam napisać – czy relację o domniemanych objawieniach z cytatami tak zwanych wizjonerów, czy też bardzo osobistą historię o tym, co odkryłam i czego osobiście doświadczyłam w tej dolinie.

(...) Świadomość, że stanęłam w obliczu prawdy o istnieniu Boga, postawiła mnie również wobec wyboru. Jaka będzie moja odpowiedź? Przez całe swoje życie uważałam się za chrześcijankę. Teraz do mojej świadomości zaczęło dochodzić, że być chrześcijaninem to znaczy stawiać Chrystusa w centrum swojego życia. Pozostawiona z tyloma rodzącymi się w sercu pytaniami, znalazłam się w orbicie przyciągania wiary rzymskokatolickiej...

źródło opisu: Agape, 2012.

źródło okładki: www.agape.org.pl

Netka_RS | 2015-04-23
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Książka pięknie napisana, przyjemnie i szybko się ją czyta, ważna pozycja szczególnie dla tych, którzy chcą więcej dowiedzieć się i żyć orędziami Matki Bożej z Medjugorie.