Tajemnica Maryi. Życie Matki Bożej w niezwykłych objawieniach mistyków i świętych

Tłumaczenie: Barbara Amarowicz
Wydawnictwo: Esprit
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
religia, Maryja, objawienia
religia
Magdalena

Czworo uznanych mistyków - Maria de Agréda, Anne-Catherine Emmerich, Maria Valtorta oraz Consuelo - opisywało historie życia Maryi, które szeroko uzupełniały słowa Ewangelii. Czworo innych równie znanych mistyków - Theresa Neumann, Luz Amparo Cuevas, Domenico i Rosa - przekazało nam dalsze fragmenty historii życia Dziewicy. Jaka jest historyczna i duchowa wartość tych tekstów? Na czym opiera...

Jaka jest historyczna i duchowa wartość tych tekstów? Na czym opiera się ich autentyczność? W jakim sensie te historie "życia ukrytego" były owocem natchnienia z wysoka?
Poszukując odpowiedzi na te pytania, autorzy - ksiądz i świecki specjalista - poświęcili cztery lata na spójne i rygorystyczne śledztwo dotyczące siedemdziesięciu siedmiu wydarzeń z życia Maryi. Ich wnioski przynoszą fenomenalną i zaskakującą wiedzę o życiu Maryi, pozwalając czytelnikom przeniknąć poza zasłonę Wielkiej Tajemnicy.

Odkryj niezwykłe Tajemnice Maryi i poznaj matkę Jezusa, jakiej do tej pory nie znałeś.

źródło opisu: www.esprit.com.pl

źródło okładki: www.esprit.com.pl

Magdalena | 2013-05-20

Ksiądz Rene Laurentin i świecki specjalista Francois-Michel Debroise poświęcili cztery lata na drobiazgową analizę objawień dotyczących 77 wydarzeń z życia Maryi. Oparli się m.in. na przekazach czterech uznanych mistyczek: Marii z Argendy, Anny Katarzyny Emmerich, Marii Valtorty oraz Consuelp. Ich wnioski przynoszą zaskakującą wiedzę o losach Matki Bożej. Pozwalają czytelnikowi zajrzeć za zasłonę Wielkiej Tajemnicy.

Rodzice przyszłej Matki Bożej długo pozostawali bezdzietni, co było powodem drwin i pogardy w ich otoczeniu. Jednak pewnego dnia anioł poinformował ich, że oczekują maleństwa... Mistyczki zgodnie twierdzą, iż mimo swego wieku św. Anna nie miała problemu z ciążą i porodem, który był wolny od cierpień, jakich zazwyczaj odczuwają inne matki. Św. Joachim i jego żona nadal córeczce imię Maryja i ofiarowali ją Bogu.W wieku trzech lat dziewczynka została oddana do świątyni, gdzie przyjęli ją Symeon oraz prorokini Anna. Przez 10 lat pobierała tam...