Zgłosuj na książki roku 2017

Błękitna serpentyna

Cykl: Kapitan Żbik (tom 14)
Wydawnictwo: Sport i Turystyka
kapitan żbik, komiks, PRL
komiksy
Łukasz

Komiks o kapitanie Żbiku.
Zeszyt „Błękitna Serpentyna” to ostatni z mini cyklu 5 odcinkowego i na nim cała skomplikowana intryga się kończy.
Żbik ukazał się po raz pierwszy w 1970 r. stworzyła go para klasycznych autorów: scenariusz W. Krupka – Krupiński , rysunki: G. Rosiński

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Galfryd | 2017-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2017

Powrót Żbika do kraju po zagranicznych wojażach nie oznaczał znaczącego spadku atrakcyjności fabularnej opowiadanej historii. Szef organizacji usiłuje zbiec z Polski, kapitan zaś rusza jego tropem, Żbik, jak w poprzednich częściach, krąży po nocnych lokalach, rozpracowując pomysłowe pomysły przestępców na komunikację ( a to kodowane serpentyny, ciskane przez skąpo odziane tancerki a to stepowane Morsem przez występujących tancerzy przekazy).

Śledząc gangstera, który przejął komunikat, Żbik i jego asystentki (w tym zeszycie są aż trzy !) trafiają na wybrzeże (a jak) i bez większych kłopotów aresztują szefa.

Aż szkoda, że seria już się skończyła - będzie jeszcze sporo dobrych Żbików - niektóre sporo lepsze fabularnie, ale takiego rozmachu fabularnego, oddechu wielkiego świata, już się w serii nie uda przywołać. Szkoda, że za PRLu nie nakręcono z tego filmu fabularnego - byłby hit.

Dominik | 2018-01-23
staroń | 2017-12-01